Aktualności Aktualności

Zanocuj w lesie

Od 01 maja wchodzi w życie program Lasów Państwowych „Zanocuj w lesie” umożliwiający legalne biwakowanie miłośnikom surwiwalu i bushcraftu. We wszystkich nadleśnictwach w kraju wyznaczone zostały obszary, na których wolno będzie nocować bez zgłaszania. Leśnicy z Nadleśnictwa Złoczew zaproponowali około 1500 hektarów kompleksów leśnych na legalne biwakowanie.

Przygotowania do programu „Zanocuj w lesie” rozpoczęły już w ubiegłym roku. Powstała lista obszarów pilotażowych w poszczególnych nadleśnictwach, które zostały przetestowane. Program jest odpowiedzią na oczekiwania rosnącej dynamicznie grupy użytkowników lasu. Już za od 1 maja na wyznaczonych terenach będziemy mogli rozwiesić hamak lub rozbić namiot. Leśnicy apelują by pamiętać o zasadzie "leave no trace", czyli nie zostawiać po swoim pobycie śladów. Nie chodzi tu tylko o śmieci. Kolejna osoba odwiedzająca teren nie powinna dostrzec naszej wcześniejszej obecności.

Bushcraftowcy i surwiwalowcy wyruszajcie zatem na dziką przygodę i zanocujcie w pięknych polskich lasach!

 

 

 

 

 

Oczywiście po zapoznaniu się z „Regulaminem korzystania z obszarów objętych programem Zanocuj w lesie”. Mapa obszarów, na których wolno będzie nocować regulamin oraz wszelkie informacje dotyczące akcji „Zanocuj w lesie” dostępne na stronie internetowej Nadleśnictwa Złoczew.