Aktualności Aktualności

Sprzątanie lasu z leśnikami Nadleśnictwa Złoczew

W piątek, 18 marca, leśnicy z naszego Nadleśnictwa zaprosili mieszkańców na wspólne sprzątanie. To część akcji "Czysty las. Sprzątanie z leśnikami", która nadleśnictwa organizują pod patronatem "Dziennika Łódzkiego".

Do udziału w sprzątaniu lasu z leśnikami włączyli się głownie uczniowie ze szkoły w Złoczewie. Podczas akcji leśnicy zapewnili worki, rękawiczki i wywóz zebranych śmieci. W pobliskim obiekcie edukacyjnym leśnictwa Pyszków na uczestników czekały dodatkowe niespodzianki, upominki i poczęstunek.

Leśnicy nieustannie walczą z nielegalnym wyrzucaniem śmieci do lasu – niestety z roku na rok można zauważyć wzrost ilości śmieci wyrzucanych nielegalnie i kosztów ich wywozu z polskich lasów. Tylko w ubiegłym roku Lasy Państwowe przeznaczyły na ten cel niemal 20 mln zł, a z leśnych ostępów wywieziono ok. 108 tys. m3 śmieci.

Nadchodząca wiosna to świetny moment, by włączyć się w ich codzienne działania i zadbać o bliskie nam lasy. Śmieci w lesie nie tylko czynią nasz spacer nieprzyjemnym, ale również nie ulegają naturalnemu rozkładowi, zatruwając środowisko leśne.

Wspólne sprzątanie zainaugurowało konkurs, do udziału w którym serdecznie Państwa zapraszamy – do wygrania między innymi elektryczne hulajnogi. Konkurs startuje już 21 marca – pierwszego dnia wiosny i potrwa do 8 maja, a wszystkich szczegółów dowiecie się ze strony internetowej www.dzienniklodzki.pl/sprzataniezlesnikami, facebooka RDLP w Łodzi oraz stron i wydań drukowanych naszego partnera Dziennika Łódzkiego. Zasady konkursu są proste - aby wziąć w nim udział należy:

• odwiedzić lasy znajdujące się na obszarze działania Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Łodzi,

• posprzątać wybrane miejsce lub trasę wycieczki,

• za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie przesłać dwa zdjęcia przestawiające uczestników konkursu oraz miejsce w lesie przed sprzątaniem i po sprzątaniu lub jeśli uczestnicy sprzątali śmieci na całej trasie wycieczki zdjęcie przedstawiające uczestników ze wszystkimi zebranymi śmieciami,

• za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie podać lokalizację leśną, w której uczestnicy zebrali śmieci i zrobili zdjęcia, • za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego znajdującego się na stronie odpowiedzieć na pytanie konkursowe „Dlaczego warto dbać o czystość lasów”.