Aktualności Aktualności

#sadziMY w Złoczewie z leśnikami

2 i 3 października, w ramach piątej edycji ogólnopolskiej akcji #sadziMy, każdy mógł odebrać sadzonkę i posadzić ją na własnym gruncie.

Na wielkie narodowe sadzenie drzew w roku poprzedzającym stulecie istnienia Lasów Państwowych leśnicy przygotowali milion sadzonek. W akcje włączyło się również Nadleśnictwo Złoczew. Podczas dwóch październikowych dni przekazano sadzonki wszystkim chętnym do posadzenia własnego drzewka. Nikt nie odszedł z pustymi rękami.

3 października w ramach ogólnopolskiej akcji #sadziMY w finale akcji drzewa w Nadleśnictwie Suchedniów (RDLP w Radomiu) posadziła para prezydencka. Prezydent Andrzej Duda i jego żona Agata Kornhauser-Duda nie tylko patronują przedsięwzięciu od jego pierwszej edycji, ale także sami, własnym przykładem, zachęcają do działania.

 

U progu jubileuszu setnej rocznicy powstania, Lasy Państwowe kontynuują działania na rzecz zwiększania lesistości kraju, która obecnie wynosi 29,6 proc. Oznacza to, że lasy zajmują niemal trzecią część Polski

Lasy i drzewa zapewniają nam tlen, oczyszczają powietrze, wpływają korzystnie na klimat i na samopoczucie nas wszystkich. Są domem dla wielu gatunków roślin, grzybów i zwierząt. Dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec - drewno - tworzący domy również dla nas. Polscy leśnicy każdego roku sadzą 500 milionów drzew. Lasów w Polsce przybywa.

Miejmy nadzieje, że możliwość samodzielnego posadzenia własnego drzewka przybliży wszystkim potrzebę ochrony otaczającej nas przyrody oraz pomoże zrozumieć zasady mądrego korzystania z jej zasobów. Drzewa są jednak potrzebne wszędzie tam, gdzie żyjemy, nie tylko w lesie.