Aktualności Aktualności

Tym razem złodziej miał pecha

Fotopułapka przyłapała złodzieja drewna na gorącym uczynku.

W ostatnich miesiącach w lasach państwowych obserwujemy zwiększenie liczby przypadków nielegalnego pozyskiwania drewna z lasów publicznych. Złodzieje najczęściej kradną drewno na opał, zarówno nielegalnie wyrębując pojedyncze drzewa, jak i wywożąc drewno z przygotowanych stosów. Tym razem złodziej miał pecha, ponieważ kradzieży dokonał w oku fotopułapki.

Miejscowy Leśniczy zauważył w lesie w pobliżu drogi niepokojące ślady, które mogły świadczyć o próbie kradzieży. Powiadomił strażników leśnych, a ci dyskretnie zainstalowali w pobliżu system przenośnego monitoringu. Fotopułapka zarejestrowała, jak mężczyzna ścina drzewo i wynosi do samochodu wałki drewna. Dzięki szybkiej akcji leśników oraz policji złodziej został złapany „prawie na gorącym uczynku”.

Każdy złodziej może zostać ukarany grzywną, a także karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat. Nie warto ryzykować dla kilku metrów sześciennych opału. Zachęcamy do kontaktu z nadleśnictwami, leśniczymi, którzy wskażą, w jaki sposób można legalnie i tanio kupić drewno.